MSI Z77-GD65 in pretty pixels

A few weeks ago a site PCGH published pictures of MSI production Z77-GD65, because we are just a few weeks from launch, let's remind them. The only difference from the retail version are used coils, that golden ones looks really crazy.

Core i7-3770K Ivy bridge @ 7 GHz!

Screens above is from January, E0 revision chip (stepping 8) submitted by some "unknown" OverCloker and published now on BSN. Here you have better picture above. And performance? - Take a look ..

LucidLogix Virtu MVP tested!

You may know LucidLogix wants to launch new Virtu Universal for Intel and AMD and Virtu MVP. This technology has been already announced several months ago, but on the market will be in April with Ivy Bridge launch. We show you if it works and some exclusive pictures.

Exclusive: Info about Nvidia Kepler!

GeForce GTX 680 will be launched in March/April. In February, will be launched only GeForce GTX 560SE. The first cards based on Kepler architecture are GeForce 600 not 700! .

Real Kepler, GK107 tested and pictured!

Everything seems legit, device ID is 0FD1, it is right ID for N13P-GT SKU, look at this old S/A table. Enjoy, especially 384 CUDAs :)

úterý, 26. února 2013

Nvidia dostala trochu rozum? - Asi ano.


I když si nyní užívám slunce v Thajsku, a je to paráda - čas na nějaké to surfování webem po surfování mořem vyzbyl. A ejhle v mailu máme zprávu od hlídacího psa ceny GTX Titan a dostupnosti v DE shopech. A koukám, že Nvidia dostala rozum. Cena 860 EUR už vypadá lépe než 950 EUR. Kam až cena spadne ...? Uvidíme.

sobota, 23. února 2013

Proč si nekoupítm Titána ... aneb nejsem idiot


Aby bylo jasné, výkon karty se mi líbí, a pro Crysis 3 ho není nikdy dost. Trotla ale ze sebe dělat nenechám. Všichni víme, jak mohutně si Nvidia namastila kapsu s Keplerem, kdy prodává mainstream čipy s nákupkou na Alibaba kolem 15 USD za horentní ceny, kdy původní a později "namaxovaná" GTX 660 se prodává pod názvem GTX 680 a Nvidia má na jádrech marži jako blázen. Taková už je doba, a zákazníci Nvidie to akceptovali a karty kupují a Radeony leží na skladech ... tento fakt už jsme nějak překousli a smířili se s ním.

Co ale Nvidia předvedla s Titanem už není drzost, ale přímo "sviňárna" a kopanec do ksichtu nejen jejím fanouškům. Do této chvíle jsem si vždy kupoval to nejlepší na trhu a nejvýkonnější grafiku, tedy dvě nebo tři do SLI. Za 949 EUR co ta karta tady stojí si jí ale nekoupím, ptáte se proč? - není to kvůli ceně, ale kvůli tomu co za ty prachy dostanete.

Takže za 949 EUR dostanete: levné PCB, s levným napěťovým kontrolérem, zcela šunstskými šesti DrMOS mosfety, u nichž se vsadím, že po taktování na krev často majitelům i shoří, napětí nejde nijak rozumně zvyšovat, nejde ani zcela vypnout TDP limit, taktování je ještě složitější noční můra než u GK104 karet. Když už je to karta pro nadšence, měla by mít něco pro nadšence - viz výše co vytýkám.

Za co bych naopak klidně těch 949 EUR dal je výkon, kdy po mírném nataktování nad 1 GHz+ se dostane na dostřel pod GTX 690 (jak jsem vám ukázal v grafu před pár týdny). Také 6GB paměti je adekvátní kapacita ceně. Pokud si tedy Titan koupím, jedině možná v nereferenční verzi s lepším napájením a featurkami jež od ultra High-end grafiky čekám. Spíše ale nevěřím, že se něco takového objeví - Nvidia si ohlídá, aby se prodávala jen referenční karta stejně jako u GTX 690. A na tu jim dlabu ... dát za tohle litr by fakt mrzelo i mě, fandu výkonu za každou cenu.

Nakupuju rád, utrácím rád hlavně když se odpoledne nudím, ale mou tisícovku nebo dvě Nvidia neuvidí, to si bych si raději koupil (pokud bych jí už neměl) GTX 680 do SLI a ještě by mi zbylo na solidní boty od Prady z letošní kolekce. Až mne chytne utrácecí choutka, koupím si radší ty boty a potěším se z nich víc než to dát za Titana s pocitem, že se v Nvidii každému trotlovi co to za tenhle "výrobně levný krám" vypláznul smějí jak ho doběhli a jak jim sedl na lep.

PS. Teď už je možná pravá chvíle odhalit jak to vlastně bylo a jak nás (chudé země) Nvidia odepsala. Titan má být podle nich kartou pro bohaté země, já spíše říkám pro země s větší mírou hlupáků. Hlavní kritérium podle nějž totiž Nvidia rozdělovala karty byly prodeje GTX 690 - sorry ale duálku si koupí jen naprostý ignorant a hlupák, ať je od jakéhokoliv výrobce. Dvě karty do SLI jsou významně lepší a moudřejší řešení. Takže nám z toho vyplývá, že Nvidia poslal karty na test hlupákům. Vsadím boty, že Titanů se v ČR prodá významně víc než GTX 690 při stejné ceně, Titan jako karta s jedním GPU je extrémně výhodnější řešení.

Recenze tedy byly v USA. Německu, Francii, UK, Austrálii, Číně, Holandsku a to je tak asi vše. Celá východní Evropa má smůlu a stejně tak i chudé země po celém světě kde se GTX 690 neprodávala. Myslíte si, že karet bylo málo? - Nebylo, každá redakce s těch bohatých zemí dostala 3 kusy na stupidní test Tri SLI, kdy efektivita třetí karty je tak 15 procent. Tři Titany neutáhne žádný procesor na trhu, leda tak dva nebo tři pod dusíkem ... Takže já Titan ignoruji a vám do doporučuji také.

úterý, 12. února 2013

Some News from AMD APU world ...


Release dates:

* March 19 for FM2 Richland APUs (platform codename : "Annapurna")
*May 7 for low-power BGA Richland APUs
*May 2013 for Kabini notebooks APUs
*June 2013 for E-Series APUs
*In 2C 2013 there will be both Dual-Core A6 “Richland” and Quad-Core A6 “Kabini” in market.

And few results:


neděle, 3. února 2013

World exclusive: Release date of APUs Richland!

 
New 2013 FX logo
 
 
New 2013 APU Richland A10 logo
 
 
New 2013 APU E2 Kabini logo
 
Hi there, here is a world exclusive leak with release dates of APUs Richland and Kabini. Launch date of APU Richland for PGA socket (FM2) is March 19, ULV chips in BGA for notebook are planned for May 7. Kabini APUs will be released in late May. And new FX (Piledriver core) have release date in late June. Enjoy this info!