MSI Z77-GD65 in pretty pixels

A few weeks ago a site PCGH published pictures of MSI production Z77-GD65, because we are just a few weeks from launch, let's remind them. The only difference from the retail version are used coils, that golden ones looks really crazy.

Core i7-3770K Ivy bridge @ 7 GHz!

Screens above is from January, E0 revision chip (stepping 8) submitted by some "unknown" OverCloker and published now on BSN. Here you have better picture above. And performance? - Take a look ..

LucidLogix Virtu MVP tested!

You may know LucidLogix wants to launch new Virtu Universal for Intel and AMD and Virtu MVP. This technology has been already announced several months ago, but on the market will be in April with Ivy Bridge launch. We show you if it works and some exclusive pictures.

Exclusive: Info about Nvidia Kepler!

GeForce GTX 680 will be launched in March/April. In February, will be launched only GeForce GTX 560SE. The first cards based on Kepler architecture are GeForce 600 not 700! .

Real Kepler, GK107 tested and pictured!

Everything seems legit, device ID is 0FD1, it is right ID for N13P-GT SKU, look at this old S/A table. Enjoy, especially 384 CUDAs :)

pondělí, 30. července 2012

GeForce GTX 660/660Ti are almost here ...

In these days is on the web a million rumours about the GeForce GTX 660/Ti. The vast majority of them are bullshit, these chinese leakers are apparently victims of traditional Nvidia Camouflage maneuvers (various crippled cards and non QS ES cards). All newest leaks are complete nonsense (GPUz screens are fakes). Ive promised to Nvidia no leaks about these card till NDA end, but if you want to know something about the GTX 660/Ti look rather at the older rumours. I will say only this: GeForce GTX 660 Ti has an average performance in the territory of the Radeon HD 7950 (GeForce is in many games better), GeForce GTX 660 perform as an GeForce GTX 580/Radeon HD 7870. This is all i can tell you before NDA lifts. Bye ... I'm going to the Croatian beaches! See you in two weeks, just before launch of new GeForces ...

středa, 25. července 2012

Knock, knock is anybody else there, AMD?


AMD is in shit long time, but todays crisis is huge and massive. Missed in action this month: John Bruno (mr. Trinity), Ben Williams (mr. Opteron) and Bob Feldstein (mr. gaming console). Remained in AMD anybody, who knows something? I think, no. Only executioner Rory Read, who leads this company to hell - finally.


Some facts: AMD Trinity has serious design bug in current revision, error will not affect only lower-performance models with low frequencies (laptops). Desktop FM2 version in A1 revision are buggy as hell. FX2  based on Piledriver core is delayed to december/january 2013. Radeon HD 7970 GHz Edition is still only paper-launched. New Radeons HD 7950/7990 are delayed again. Look at stocks, lowest price now for the last several years.

Recommendation: if the stock price will be under $ 3, buy them!. I also will buy lots of them, i will make lot of money on naive AMD fans in future.

Kolik stojí tři týdny na cestách, luxus a vysoký standard služeb ...Pokud nejste baťůžkář, nabízí dnes Čína, Tibet i Nepál naprostý luxus i pro náročné cestovatele jako jsme já. Baťůřkářské období je léta za mnou, nyní už vyžaduji prvotřídní služby i v zapadákově a prdelích světa. Kupodivu jsou i v pomyslné řiti světa - Kátmandú luxusní hotely, skvělé kluby a parádní restaurace. Jídelní vůz v čínském vlaku je lépe vybaven než rádoby luxusní restaurace v Praze. Česká republika je větší díra než Kátmandú! zde je přibližný účet za takovou cestu (pro dvě osoby) v USD:

 • Čínské vízum = 40 dolarů, vyřízení do několika dnů.
 • Letenka Praha-Moskva-Beijing a zpět = 2000 dolarů, Aeroflot je levný a celkem solidní
 • 3x pobyt Beijing, Shangri-La hotel (dvoulůžáček) = 690 dolarů, za skvělý servis
 • Nějaké to vstupné do parků atd, pekingská kachna, nějaké nákupy = 500 dolarů
 • Lepší vlak s palandou, z Beijing do Xian = 220 dolarů, opravdu pohodná jízda necelý jeden den
 • 1x pobyt hotel Shagri-La Xian (dvoulůžáček), opět super služby = 230 dolarů
 • Návštěvy památek, nějaké jídlo, pivo, šampus a chlast = 300 dolarů
 • Super vlak z Xian do Lhasa, cesta trvá necelé dva dny, super vybavený jídelní vůz, cena 360 dolarů
 • Pivo a jídlo ve vlaku = 100 dolarů
 • Tibetské vízum, od agentury + výlet po městě a různé kraviny = 300 dolarů
 • 3x pobyt (třílůžák) v hotelu Cool Yak Lhasa = 320 dolarů, docela ušlo
 • Potřebná víza, cesta auty do Gyatse, Kátmandú, Everest Base Camp = 1400 dolarů (už nikdy více autem)
 • 2x noc třílůžák v Kátmandú, hotel Yak and Yeti = 360 doalrů, super bar a chlastání
 • Nějaké útraty, vstupy, pivo a tak = 150 dolarů
 • Letenka Kátmandú - Paro a zpět = 800 dolarů, letiště peklo
 • 1x noc v hotelu v Paro = 150 dolarů, super parta a dobrá chlastačka = 100 dolarů
 • Letenka kupovaná v krizi, ve spěchu a neplánovaně: Kátmandú-Beijing za nekřesťanských 1100 dolarů.
 • Dva dny na letišti Beijing, nákupy jídla a pití = 100 dolarů
Celkem tedy +/-9200 amerických dolarů. To dělá při současném kurzu asi 193 000 Kč. A jelikož jsem tuto cestu plánoval dlouho a byl připraven, měl jsem to spočítáno předem. Podívejte se, vybral jsem tuto částku přesně a rozměnil na USD a šeky. V plánování jsem skutečný mistr, jak se zdá ...


Tak už tedy plánuji další dovolenou, tentokrát jen autem k moři s dětmi. Už za dva týdny mne můžete na pobřeží potkat!

neděle, 22. července 2012

Uvězněn v číně, sakra smolný týden ...

Tento týden (jeho závěr) byl a stále je sakra smolný. Cesta z Káthmándú nebyla snadná, kvůli bouřkám zrušili spoustu letů a my nabrali brutální zpoždění. Museli jsme najít alternativní cestu, letadlem až přímo do Beijing místo kratšího přeletu a dojezdu vlakem. Stíhali jsme další let jen tak tak. Další peklo nastalo v hlavním městě, kde v sobotu jako na potvoru propukl největší liják za posledních šedesát let. Všechny lety zrušeny, dnes už liják přestal a lety se snad konečně odbaví. Masakr ...

čtvrtek, 19. července 2012

Návrat do reality, sakra ...

Mount Everest (Chomolungma) napravo ...

Nastal čas se vrátit do reality všedních dní, za pár hodin nás čeká přelet do Číny a cesta vlakem do Beijing. Přes Moskvu pak domů, zpět do hektického shonu. Nudit se ale určitě nebudeme - bude nutné opravit spoustu blábolů co se zatím objevilo na webu, za několik týdnů se nahromadila řada pěkných informací v mailu od tradičních zdrojů a leakerů. Budeme muset vše uvést na pravou míru.

Už brzy vám tady ukáži, že výroba čipů AMD Trinity bojuje se zásadní chybou návrhu a všechna CPU byla stažena z trhu, a proto je také nelze nikde koupit. Náprava potrvá několik týdnů, měsíců. Stejně si notebook nikdo nekoupil, nebylo jaký :) a desktop verze v revizi A1 je shit čekající na opravu v další revizi. AMD v této chvíli v podstatě bojuje o přežití, tržby jsou žalostné, stejně jako zisky, které jsou nejhorší za posledních několik let. Tomu odpovídá i brutální pokles ceny akcií. Procesory a grafiky AMD zkrátka nikdo nekupuje a je to vidět na výsledcích. Ono se tomu také nelze divit ... není co nabídnout.

Také vám ukáži exklusivně jako první na světě, pokud to číňan neupustí dřív, výsledek v 3D Mark 11 nové GeForce GTX 660 (ano bez označení Ti). Na webu je spousta informací, ale většina z nich jsou naprosté bláboly. Karta jež bude už brzy uvedena je zcela jiná než si všichni myslí a koluje webem.

Základní tábor pod Everestem ..

Vtipné jsou také naprosté idiocie o AMD Piledriveru (Vishera) jež šíří přátelé značky a stejní trotli jako šířili slávu Bulldozeru. Pokud si myslíte, že nejvyšší model bude mít takt 4 GHz a model hned pod ním  3.5 GHz to jest méně než současný nejvyšší model, tak jste naivní hňupi (a nebo z fóra PCT). Výkon Piledriveru je clock-to-clock téměř naprosto shodný se shitem Bulldozer, rozdíl je v rámci chyby měření (max několik procent). Gigantická spotřeba, jen nepatrný nárůst výkonu, to je Piledriver, který vyjde nejdříve na vánoce 2012! jako AMD FX2. To je zatím vše, těšte se na pořádnou porci novinek hned jak budu na lepším internetu. ད་འགྲོ་རན་ཤག།

pátek, 13. července 2012

Nebe, Peklo, Ráj ...


Ve Lhase (ལྷ་ས) je skoro půlnoc, za čtyři hodiny vyrážíme na předposlední štaci Tibetu (བོད་), do základního tábora pod Everest (ཇོ་མོ་གླང་མ). Zbývá čas na krátký blogpost. Cesta Z Beijing (北京) vlakem byla naprosto geniální, s jednodenní zastávnou v Xian (西安) jsme zde za tři dny. Spaní a servis ve vlaku naprosto skvělý, jídelní vůz dokonce s českým a německým pivem. Tibet - střecha světa je úchvatný. Potala (པོ་ཏ་ལ), Jokhang ( ཇོ་ཁང།), Norbulingka (ནོར་བུ་གླིང་ཀ) a spousta dalšího ... My už ho ale pomalu opustíme, čeká nás Bhútán ( འབྲུག་ཡུལ་). Nepál (नेपाल). Zatím to vypadá, že si pobyt prodloužíme, třeba až do srpna - to mám naplánovanou další dovolenou, tentokrát povinnou (u moře) s dětmi. རྗེས་མ་མཇལ་ཡོང་།

čtvrtek, 5. července 2012

Konečně, Shangri-La se otevírá ... pro mě


Tak jsem konečně tento týden domarodil (tímto je vše v případu "JS Case" předáno Policii a ta věc prošetří do šedesáti dnů). Tím ale to mrzuté končí a otevírá se konečně ráj, cesta snů na niž jsme se dva měsíce připravoval. Včera jsme dorazili do Beijing, a nešlo jinak než se ubytovat v hotelu Shangri-La, stylově. Ubytování je zde super laciné, +/- 1400 RMB za noc.


Pohled z mého oblíbeného Jing Shan Park - 景山公园, proti Zakázanému městu)

Počasí je zde tradiční, vedro a smog. Teď v noci ale začíná pršet a možná se město a vzduch pročistí. V Beijing pobudu jen tři dny, dám si tradiční kachničku v Quanjude poblíž Wang Fu Jing Da Jie (王府井大街), podívám se na strýčka Maa na náměstí, zdali mu už opravili "domek" a povalíme dál. Buď pojedeme z Beijing do Lhasa tři dny klasickým vlakem (což patrně zvítězí, kvůli jistému dobrodružství) nebo přeletíme a za šest hodin jsme ve Lhase s Air China. Cesta vlakem vyjde asi na 1300 RMB, letadlem je to třikrát dražší. Tak užívejte prázdnin, pokud bude k dispozici internet nebo zbude čas, ohlásím se. V Číně je to s webem bída, i tento text musím psát přes VPN a ta každých pár minut padá.


PS. Jak jsem slíbil před časem, do uvedení GeForce GTX 660 budu dávno zpět! Uvedení není v nejbližších týdnech plánováno. 再見

Novější příspěvky Starší příspěvky Domovská stránka