středa, 1. února 2012

Stach chytřejší než celý Hynix

Že je Honza Stach chytrý kluk, to víme. Že je o 19,25% chytřejší než my všichni dohromady, to už víme taky. Že je ale chytřejší než sám velký Hynix co., tak to už je, safra, pořádný sólokapr.

Není to tak dávno, co jsme četli mistrovy ódy na nové Radeony sedmitisícové série. Karty jsou to krásné, to nemohu říct, ale ta cena je taková, no... není moc áemďácká. Byl si toho vědom i náš oblíbenec. Nezbývalo teda nic jiného, než sesmolit megačlánek na téma "Proč nejsou nové Radeony předražené", na kterém mě (mimo standardní absence citací, odkazů a konkrétních čísel) zaujala zmínka o speciálních vysokofrekvenčních a náležitě drahých pamětech.

Očividně jsem nebyl sám, jak se můžeme dočíst v diskuzi pod původním článkem i článkem zde. Honzík si snaživě vymýšlel pohádky o 7GHz pamětech, ale nebylo mu to nic platné.


Jak se můžeme přesvědčit na odkazech tady a tady, jedná se o naprosto stejné čipy.Pokud by tomu přece jenom někdo nevěřil, napsal jsem na technickou podporu Hynixů a světe div se, dokonce mi někdo kompetentní odpověděl:


Pro pořádek ještě uvedu textový přepis:


Hynix PN H5GQ2H24MFR-R0C just is suppoing maximum 6.0Gbps(3.0GHz) on VDD 1.6V condition, but not 6.5Gbps and 7.0Gbps. But, Hynix currently is developing 7.0Gbps(3.5GHz) with new technology and it probably will be availabe within this year.

Ano, vidíte správně. Paměti s 7000GHzMHz ratingem ještě zdaleka nejsou vyvinuté a už vůbec se neprodávají, přesto je má Honzík Stach ná svém kouzelném Radeonku. Celá situace má v zásadě tři vysvětlení:

a) Stach skutečně od ASUSu nafasoval grafiku s neexistujícími pamětmi,
b) nVIDIA podplatila Hynix aby zapíral a po nocích přepisovala kódy na pamětech Hynix, aby se to neprovalilo,
c) Stach je prostě hloupý prašivý lhář.

Odpověď nechám na vás.

Originál článku je zde: http://oddbornik.posterous.com/stach-chytrejsi-nez-cely-hynix