MSI Z77-GD65 in pretty pixels

A few weeks ago a site PCGH published pictures of MSI production Z77-GD65, because we are just a few weeks from launch, let's remind them. The only difference from the retail version are used coils, that golden ones looks really crazy.

Core i7-3770K Ivy bridge @ 7 GHz!

Screens above is from January, E0 revision chip (stepping 8) submitted by some "unknown" OverCloker and published now on BSN. Here you have better picture above. And performance? - Take a look ..

LucidLogix Virtu MVP tested!

You may know LucidLogix wants to launch new Virtu Universal for Intel and AMD and Virtu MVP. This technology has been already announced several months ago, but on the market will be in April with Ivy Bridge launch. We show you if it works and some exclusive pictures.

Exclusive: Info about Nvidia Kepler!

GeForce GTX 680 will be launched in March/April. In February, will be launched only GeForce GTX 560SE. The first cards based on Kepler architecture are GeForce 600 not 700! .

Real Kepler, GK107 tested and pictured!

Everything seems legit, device ID is 0FD1, it is right ID for N13P-GT SKU, look at this old S/A table. Enjoy, especially 384 CUDAs :)

pátek, 29. července 2011

Můj názor lidi zajímá, pokud tvrdíte, že vás ne - lžete a nebo jste trouba ...

Co by za to magazíny s unylou čteností, jako třeba Extrasmích dali ... všimli jste si, že už půl roku neupdatovali statistiku čtenosti v sekci Inzerce? - Proč asi? Jelikož je to tristní pohled, ale o looserech to dnes nebude ... naopak.Pokud se vám nějaký zoufalec bude snažit nakukat, že můj blog nikdo nečte a, že si ho píši pro sebe, nevěřte mu. Můj názor lidi zajímá, a důkazem budiž stále stoupající čtenost. Za rok a půl existence mého blogýsku, jsem nasbíral poslední měsíc 300 000 hitů, kolik je to reálných unikátních uživatelů nevím, to Google nesdělil ... tím chci poukázat na to, že co řeknu - budiž okamžitě rozeseto po celém světě do pár hodin.

Má někdo v ČR podobnou "moc"? - Nemá, a nikdy mít nebude. Co řekne OBR, to jest ihned propíráno ve všech koutech planety. Mnozí to závidí, pomlouvají a pláčou (měli by ale radší makat)..., pokud něco řekne Stach nebo jiná podobná nula, propírá se leda na Oddborníkovi ... nikde jinde. Děkuji vám mí věrní, i nadále vás budu zásobovat!

úterý, 26. července 2011

Something for Intel fans too :)?:)

neděle, 24. července 2011

Tell the world! :) :)

DELETED upon request ...

Enjoy! Another factor is Power consumption and Overclocking ... maybe in next blogpost!

DELETED uopn request ...Joke on the end. Look at this slide, hehehe ... if is Scorpius like that picture and incomplete facebook address, will be really great ... :)

čtvrtek, 21. července 2011

"August" ES AMD FX Samples in the wild ...It seems, AMD fuck up to keep the secrets under hood ... This amateur looking video tells us some details ...

Video was probably made long time ago, because there is a launch date 9/19/2011 and this is wrong. Second hint is frequency on case - 3600 MHz. Its right! AMD FX-8150 has 3,6 base clock!

Next info is more interesting. My traditional pre-launch hardware source, sent me really great box. Directly from Germany, final silicon in "August" FX Sample chip. Is it retail FX-8150? You will see soon!

PS. August ES samples are Retail stepping, i suppose :)

Disclaimer

This blog is only my private Blog, this page has nothing to do with any magazine or official website. All texts here are my own opinion, nothing official ...

úterý, 19. července 2011

Daří se to, daří ... DDworld se potápí

Dlouhodobý tlak na výrobce, české obecenstvo a uvádění Stachových lží na pravou míru, nese své ovoce ...

Čtenost Stachovo plátku enormně klesá, nyní je na úrovni mého blogu! Zástupci HW firem od něj dávají ruce pryč (dokonce se se mnou smějí mým odhalením na Blogu), nemá žádnou inzerci, málo updatovaný obsah, utíkají mu pisálkové (Hort)... když se daří, tak se daří ...

Stach má špatnou čtenost, děcka pro něj už nechtějí psát zdarma, výrobci už mu (kromě Asus) nikdo nic neposílá, má finanční problémy s chodem webu ... serverem a mnoho dalších starostí. oddborníci, vydržte ještě pár týdnů/měsíců a bude konec jednoho Stacha ... stačí už jen málo!

sobota, 16. července 2011

AMD Llano is garbage - proof!AMD si původně myslelo, že napětí bude do 1,3V a frekvence nad 3 GHz, jak to dopadlo všichni víme - 1,4V default napětí a mizerné frekvence 2,9 GHz pro nejvyšší model bez Turba. Chytili jsme tentokrát "za kule" samotné AMD ... s jejich starým oficiálním slajdem. Tak co, ještě si myslíte, že 32nm výroba u AMD (GloFo) je dobrá ... ani náhodou, je to totální šrot.

Co to znamená pro Bulldozer? - AMD je v opravdu hodně špatné situaci. Aby vůbec dostáli slibu a letos Bulldozer opravdu vydali, museli dost slevit na nabídce prvních modelů a jejich parametrech. Na trh půjde vlastně jen odpad. první odpadek se jmenuje FX-8110 s ubohou frekvencí 2,8 GHz a defaultem 1,4V. Půjde o tragický čip se směšným výkonem. těch pár dobrých jader jež se podaří do října vyrobit, půjdou do procesorů FX-8150 bez "P". Půjde o hodně omezenou výrobu, čipů jen pár pro recenze.

AMD u něj na poslední chvíli zvedlo základní takt ale snížilo Turbo. Napětí je opět vysokých 1,4V. Jelikož lepších jader není dost, muselo AMD zcela zrušit modely FX-8130 a FX-8120, ty budou uvedeny až v druhé vlně - až bude víc lepších jader, až se podaří nějak zberchat výrobní proces.

Říjen bude pro fandy AMD velkým rozčarováním, až ty ubohé Bulldozery vyjdou, bude velká většina dětí a chytráků dost valit oči na ten výkon ... tedy nevýkon.

Ive told ya! AMD has BIG problem with 32nm ...

Analyst: Yield drove Globalfoundries change

Peter Clarke

6/21/2011 7:28 AM EDT


LONDON – Management changes recently announced at Globalfoundries Inc. are related to problems with 32-nm chip yield and the slowness of creating a foundry-like operation at Globalfoundries' Dresden facility in Germany, according to analysts at Nomura Equity Research.

Globalfoundries announced June 16 that Doug Grose, CEO and Chia Song Hwee, COO, would be stepping down from their posts and the appointment of Ajit Manocha as interim CEO. Globalfoundries itself cited "demands from customers for more capacity, faster technology development and greater agility," in its press release.

Yield problems at 32-nm were driving processor vendor Advanced Micro Devices Inc. (AMD) into the arms of rival Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd. (Hsinchu, Taiwan) at the same time that Globalfoundries was struggling to reduce its reliance on AMD as lead customer, the analysts indicated in a note issued to clients. The transfer of the manufacturing operation out from AMD was the mechanism that created Globalfoundries in March 2009.

The note was issued mainly for the benefit of clients invested in AMD and concluded that the changes at Globalfoundries would have minimal impact on AMD, partly because AMD recently recut its deal so that it would only pay for good die coming off the 32-nm line.

The authors of the notes said the announced management changes reflect the past execution in changing the Dresden facility from a one-customer, few-product wafer fab into a traditional many-customer, many-product foundry.

"As it relates to AMD, we believe that the majority of the 32-nm issues have already been addressed. AMD is currently shipping the 32-nm Llano A-series APUs for production. And, while 32-nm yields are still not optimal, we do not foresee AMD materially under-shipping demand in the second half of 2011. We also note that AMD recently ratified its pricing arrangement with GF to provide downside protection by allowing AMD to pay only for good dies,” the note said.

úterý, 12. července 2011

Moje sláva hvězd se dotýká .... (pro pobavení)O mě se už tradičně po světě hodně mluví, každý mě zná ... jsem prostě "dobrej" a nejlepší. Úspěch se ale u díře zvané česká republika neodpouští ...

Nahoře je obrázek z Tech Blogu Gigabyte, kde se nás hovoří ... všimněte si hlavně jediného komentáře dole ... kdopak nám to komentuje? - typický čtenář EHW ...Martin Kubásek - možná mu už dneska je třináct let! (13) Měl by se raději věnovat hře na klarinet a pájení ... to je mé doporučení.

PS. Těšte se na zítra, přijde zemětřesení ... ve stylu pořadu PUNK´D! Bude veseloooo!

pondělí, 11. července 2011

260 000 čtenářů - přesuna na doménu první třídy!

Jelikož je čtenost enormně vysoká, rozhodli jsme se přemístit blog na doménu první třídy. Tedy vlastně pod křídla nového HW magazínu, kde budu mít svůj koutek. Všechny starší příspěvky proto dáváme jako "private" a Blogu se dočkáte za pár týdnů na nové adrese se staro-novým obsahem. Na nové doméně budeme mít lepší nástroje k publikování, blogspot přestal stačit. Vydžte moji věrní ... 264 000 hlavové vojsko ...

PS. Dnes jsem slyšel, že je na tom prý Stach hodně špatně a brzy bude magazín končit, kdo ví víc ať mi napíše do komentu ...

To se dalo čekat: Extrahardware obětí vtipu!Čekal jsem na to a stalo se :) Další oběť se chytila na povedený test se objevil na Donanihaber ... hehehe. Opravdu pěkná parta - Stach, Fiala ... kdo přijde další? - Čekáme ještě na CDR a jdeme ven s pravdou ... tak šup šup hoši¨.

neděle, 10. července 2011

za pár dní vám ukážeme pravdu ... a Stachovi zmehne
Udělali jsme s Turkama takovej malej vtípek a jedinej kdo se zatím nachytal je Stach. Za pár dní vám ukáží důkazy, jak to s tím "důvěryhodným" serverem a testem který posvětilo AMD bylo :) :) :) :) Tentokrát to Stach nerozdejchá, hehehe ...

PS. Všimli jste si, jak ten idiot tvrdí, že BD není osmijádro. I desetileté děti vědí, že je ... stejně jako AMD. Stačí se podívat na oficiální AMD slogan: "Bulldozer, first native 8-Core for enthusiast" hehehe ...

sobota, 9. července 2011

Chytnul jsem Stacha za koule ... :) A pořádně
Podařil se mi husarský kousek, napálil jsem Stacha a udělal z něj absolutního idiota. Moc dobře vím odkud jsou čísla jež uveřejnili Turci :)

PS. Nakonec se Stach udělal čurákem sám a dvakrát, moje dříve uveřejněné testy byly totiž mnohem lepší než tyhle co zveřejnili Turci :)

PS. I kdyby bta čísla byla pravá, tak v nich Bulldozer dávno neporáží Core i7-2600K, snad jen ve dvou testech z několika ... jinde naopak dost ztrácí ..

Zde analýza jeho blitku:

Po sérii nechvalně známých a značně pochybných „bobr-testů“, kterými českému IT bohužel dělá ostudu po celém světě nechvalně známý manipulátor a pohádkář z jistého českého magazínu, se na internetu konečně objevily pořádné testy, skutečně funkčního vzorku nového procesoru AMD.

Tahle OSTUDA znamená, že se o české republice mluví už 14 naprosto všude. Dokonce mne kontaktovali tři výrobci s nabídkou hardware na testy a taktování, a AMD, že jim to nevadí a že jsou za reklamu rádi. Ty pořádné testy jsou opravdu pořádné ... tomu věřte! :)


Mnozí si vzpomínáte, že jsem vás varoval, abyste nevěřili různým testům, které jsou buď vymyšlené, nebo udělané na procesorech, které nefungují korektně a tak dále. Bohužel někteří šířili podobné bludy dál a k tomu přidali vlastní důvody, proč AMD vydání 32nm procesorů AMD zdržuje. Ten kdo zná pravý výkon nových procesorů AMD, tak ví, že žádný problém s výkonem nemají, odložení vydání je nemilé, ale má velmi racionální důvod. Nicméně aby AMD zabránilo dalšímu šíření dezinformací a blábolů, tak se, samozřejmě náhodou ;), dostal plně funkční vzorek do rukou důvěryhodného magazínu DonanimHaber. Ten pravděpodobně dostal od AMD svolení ukázat pár skutečných čísel, co skutečně nový procesor proti konkurenčnímu Core i7-2600K, ale také Core i7-990X, dokáže.

Prvně funkční vzorek se vůbec nedostal do ruky "důvěryhodnému" magazínu :). A ani tento magazín nedostal svolení od AMD, o to se nebojte. Vše je jinak a Stach se napálil na zajímavý vtípek. Hehe, tohle mu zlomí vaz a my se budeme smát ještě v září.


Nicméně stále mějte na paměti, že se nejedná o finální výrobek a hlavně podpora ze strany základních desek není zcela 100%, ale to se zavčasu doladí. I tak jsou ale výsledky tohoto procesoru na pouhých 3,2GHz, hodně solidní.

Hehe, opět Stach ani neví že mají tato CPU Turbo a na 3,2 GHz neběží v podstatě nikdy.


Na druhou stranu, pokud jste se nenechali „obrbnout“, tak pro vás nejsou žádným překvapením. Jistě si pamatujete, jak jsem vám před několika měsíci říkal, že o výkon nových procesorů AMD nemusíte mít obavy a rozhodně nebudete zklamaní. Říkal jsem, že v určitých oblastech má Bulldozer skutečně pozoruhodný výkon, v dalších oblastech je to horší, ale celkově má na to, aby některý ze špičkových modelů usiloval o pozici nejvýkonnějšího procesoru na trhu i proti Core i7-9xx procesorům, i když jen těsně, protože nemá výhodu tříkanálového řadiče pamětí.

Pokud jste se nechali OBRBNOUT dobře jste udělali, jelikož Stach ví opět jako vždy hovno. On nám toho nasliboval, tedy ne nám - dětem. Ale nic z toho nakonec pravda není a nebude jako ostatně vždycky. Stach jen závidí, že on nikdy nic před vydáním neměl, není odkud by měl a pak pláče a vzteká se :).

Nicméně hlavní konkurencí AMD Bulldozer FX-8xxx procesorů jsou Core i5/7-2000 do LGA 1155. A v mnoha testech dokáže nový procesor AMD FX-8130P (3,2GHz), který je směřován přímo proti Core i7-2600K (3,4GHz), porazit tento konkurenční model! A to jsme tady dlouho neměli, aby AMD dokázalo Intelu konkurovat, natož jej porazit, na stejné, či dokonce nižší frekvenci! A znovu připomínám, že oba procesory jsou 32nm oba se tváří jako 8 jádra jen se k těm 8 jádrům každý z výrobců dostává jinak. AMD na to jde cestou modulů tvořených vlastně 1+075jádra a Intel to dělá 4 jádry a 2 vlákny pro každé z nich. Ale je to skutečně hodně vyrovnaný souboj.

Tak to leda ve snu, už se těším až to praskne. Co nám pak Stach bude říkat, tohle už neokecá. Mám tenhle článek uložený.

Pokud jste si zvykli na skvělé přetaktování procesorů AMD, tak u 32nm Bulldozerů nebudete zklamáni a bez problémů zvládne frekvence kolem 5GHz i výše. AMD navíc pro OC své procesory a platformy nezamyká. Nový procesor má samozřejmě i velmi propracované TURBO a také šetřící funkce. Nová je celá řada instrukcí, včetně moderních AES, které AMD doposud chyběly a v některých aplikacích to je hodně znát, ale má také nové „AMD x128“ – 128bit zpracování. Procesory jsou samozřejmě vyladěny na použití s AMD 9xx deskami s AM3+ paticí, nicméně půjdou osadit i do některých AMD 8xx desek, ale ne do všech, což je jedna z věcí, na které se pracuje!

Jediný na světe kdo ukázal taktování Bulldozeru jsem já. Odkud tedy Honzík čerpá? Ode mne, pohádkáře ... :)

Co se týká vydání procesorů, tak zpoždění je jistě nemilé, právě proto, že jde o vynikající konkurenci k Sandy Bridge procesorům Intelu, ale důvod zpoždění je racionální. AMD sice není moc rádo, když se to ventiluje, na druhou stranu já osobně nevidím nic špatného na tom, když se na rovinu řekne, že problém je výrobní. Na to, že AMD sotva s 32nm začalo, tak je vyladěná celkem dobře, ale přeci jen jste si všimli, že ani nové Llano A8-A6 procesory nejsou zrovna dokonalé, protože i přes poměrně nízkou frekvenci mají základní napětí strašně vysoko. Llano jsou ale poměrně zvládnutá architektura osvědčených Athlon II procesorů, ale AMD Bulldozer je zcela nová věc. Takže první revize AMD Bulldozer se prostě nedaří vyrábět v plně funkční podobě v takových počtech (tedy s takovou výtěžností), aby stálo za to je začít prodávat. AMD potřebuje dosáhnout skutečně vysoké výtěžnosti. Zatímco konkurenční Intel si může dovolit výtěžnost třeba 60%, protože má 4 továrny jen na 32nm čipy, AMD má továrnu jednu a ta se navíc musí částečně přebudovávat a ještě se ta výroba dělí mezi Llano a Bulldozer čipy. A protože Llano je zcela zásadní produkt, který směřuje na rozdíl od letošního Bulldozerů i do mobilní platformy, která tvoří 70% odbytu PC, a i na desktopu je majoritní, je jasné, že Llano má prostě přednost. Takže než by AMD vyrábělo s 80% výtěžností Llano a jen třeba se 60% Bulldozer (ty čísla jsou jen příklad), tak prostě upřednostní výrobu Llano a doladí výrobu Bulldozeru. To je celý problém odkladu vydání. Ale je to stará známá bolístka AMD, prostě výrobními možnostmi a prostředky se nemůže Intelu vůbec rovnat, takže musí řešit podobné věci, které Intel řešit nemusí.

Absolutní lež, 32nm výroba u AMD je absolutní tragédie. Výtěžnost je sotva několik procent i pro Llano, natož pro BD. Napětí je hrozně vysoké, spotřeba brutální.

Každopádně, aktuálně je termín vydání nových procesorů buď konec srpna (to je nejbližší možný termín), nebo v průběhu září, kdy se mimochodem se slušnou pravděpodobností objeví i první z nových Radeon HD 7000 grafik. Jak jsem psal dříve, z výkonu nových AMD procesorů nebudete zklamáni, samozřejmě pokud nečekáte o 50% vyšší výkon :D. Zklamáni jsme jen těmi odklady, což samozřejmě nahrává Intelu, který mimochodem má v záloze rychlejší Core i5/7 modely, kterými bude novým modelům od AMD konkurovat. A bude to slušná cenová bitka, ale výkonově vypadá Bulldozer od AMD přeci jen procesorově silnější než Sandy Bridge do LGA1155, i když to Intel nijak netrápí.

hehe, to bude zklamání až vyjde pravda najevo.

pátek, 8. července 2011

Bylo dobře ...Před pár dny jsem se loučil s českou republikou, a kupodivu to nebylo smutné loučení. Jsem rád, že jsem z té díry pryč :)

Aby ani přátelé nepřišli zkrátka, dali jsme maso, pivo a dokonale si užili produkty české země ... nyní už to takový veget nebude. Tady je podstatně dráž ...

úterý, 5. července 2011

Its not over yet ... 2510 MHz DDR3 on AMD (AIR)2x 1GB Kingston 2333 MHz + Asus CrossHair V Formula = GREAT Results! Fully benchable at 2470 MHz in Dual channel, 2510 MHz CPUz validation later, its not working now ... Enjoy!

Novější příspěvky Starší příspěvky Domovská stránka