pondělí, 14. listopadu 2011

Recenze Sandy Bridge E a neschopní recenzenti ... a opět ten Stach

Nevím jaké děcka dnes testují, ale správná spotřeba byla zveřejněná pouze na několika webech, včetně mého testu samozřejmě.

Pokud testujete na desce Asus a necháte LoadLine kalibraci na AUTO, jste idioti, milí recenzenti. V zátěži se totiž stane to, že deska sama zvýší napětí (což LoadLine kalibrace dělá) a místo 1.2V v Loadu tam máte třeba i 1,28V a to dělá 80W větší spotřebu! pro měření výkonu v pohodě, pro uživatele také ... ale pro recenzi žákovská chyba.

Tohle je nutné si ohlídat, protože na jiných deskách s LoadLine dle specifikací Intelu napětí klesne, tedy třeba na 1,19V a podobně, pak naměříte skutečnou spotřebu, ne blbost. Všechny tyhle věci si člověk musí u psaní recenze ohlídat, a podívat se v Loadu na napětí u různých desek různých výrobců ...

PS. Chlapec Stach procesor od Intelu nedostal, zmohl se jen na pár fotek desek a ukradené slajdy. Tak alespoň vidíme ty jeho kontakty a zájem velkých hráčů o jeho test ... zajímavé je hlavně to, že Stach v podstatě vše opsal z PCT. Opět krade nejen myšlenky, ale i sled faktů a informace.