MSI Z77-GD65 in pretty pixels

A few weeks ago a site PCGH published pictures of MSI production Z77-GD65, because we are just a few weeks from launch, let's remind them. The only difference from the retail version are used coils, that golden ones looks really crazy.

Core i7-3770K Ivy bridge @ 7 GHz!

Screens above is from January, E0 revision chip (stepping 8) submitted by some "unknown" OverCloker and published now on BSN. Here you have better picture above. And performance? - Take a look ..

LucidLogix Virtu MVP tested!

You may know LucidLogix wants to launch new Virtu Universal for Intel and AMD and Virtu MVP. This technology has been already announced several months ago, but on the market will be in April with Ivy Bridge launch. We show you if it works and some exclusive pictures.

Exclusive: Info about Nvidia Kepler!

GeForce GTX 680 will be launched in March/April. In February, will be launched only GeForce GTX 560SE. The first cards based on Kepler architecture are GeForce 600 not 700! .

Real Kepler, GK107 tested and pictured!

Everything seems legit, device ID is 0FD1, it is right ID for N13P-GT SKU, look at this old S/A table. Enjoy, especially 384 CUDAs :)

pondělí, 21. prosince 2009

Dopřejte si luxusPracující a hlavně úspěšný člověk potřebuje po práci klid a relaxaci, já relaxuji hraním s hardwarem a nebo popíjením šampaňského, nejlépe na rodinné chalupě v Alpách, odkud vám právě píši.

O rozdílu mezi laciným (odporným) sektem a pravým šampaňským není nutné hovořit. Znalci ví a amatéři si mohou najít v tisíci stránkách na internetu. Pít šampaňské je hlavně rituál, vychutnat si okamžik něčím, co si nemůže dovolit kdekdo. Nyní byl tento rituál u mne povýšen na symfonie chutí, zážitek rovnající se ohňostroji vjemů a smyslných podnětů. Otevřel jsem si totiž lahev Armand De Brignac ..Až do tohoto okamžiku jsem si myslel, že vrchol šampaňského je Dom Pérignon z roku 2000, ovšem po ochutnávce zmíněné lahve, jsem musel změnit názor. Donedávna neznámá společnost dokázala nemožné, překonat původního tvůrce šampaňského a přinést na trh lepší požitek pro gurmety. Jde o zážitek nepopsatelný slovy, a já věděl proč jsem s otevřením počkal až na plápolající krb pod zasněženými vrcholkem Itonskopf.

Zde je nutno říci, že tento zážitek něco stojí. Nejlevnější Brut lze v ČR pořídit od 7500 kč s DPH, pokud máte ještě mlsnější jazýček (já také Brut moc nemusím) lze si vybrat Blanc de Blancs začínající na 12 500 Kč s DPH. Mé nejoblíbenější Rosé je pak za stejnou cenu. Osobně jsem lahev koupil kousek odsud - v Itálii, vyšla mě o třetinu levněji než v ČR. Pro ty, co se šampaňským nemají zkušenost, doporučuji začít s levnějšími značkami a vínu teprve přijít na chuť.

Určitě si nekupujte nic horšího než Moët & Chandon, Imperial Brut pořídíte už od 850 Kč třeba i v Makru. Já preferuji Rosé nebo Nectar, oboje začíná na zhruba 1300 kč za lahev. Mezi další lidovější značky patří Pommery, Mumm, jež mně osobně mnoho nechutnají. Zkrátka nic moc. První lepší lahví je až Taittinger a Veuve Clicquot. Pokud si ale chcete udělat pěkný večer a skutečně si pochutnat, obětujte alespoň 2000 Kč. Ideální lahvinkou pak může být Laurent Perrier 1999 Brut nebo třeba neročníkové Cuvée Rosé od stejného výrobce.

Za opravdu prvotřídní kousek už se dá považovat víno od 3000 Kč, kam spadají první lahve Dom Pérignon 1999 a 2000. Vintage 2000 je má oblíbená značka, kterou víceméně preferuji. Výrazně dražší lahve od této značky už nenabízejí nijak lepší požitek, snad jen Vintage 1990 nebo Rosé 1998, ovšem jejich cena je i dvakrát vyšší než za Vintage 2000.Pokud vám to peněženka dovolí a chcete si připadat jak Hollywoodské hvězdy, není zde nic jedoduššího než sáhnout po náročnějších lahvích. V cenách kolem 5000 Kč s DPH pořídíte opravdu znamenitá vína, jmenovitě Louis Roederer Cristal, lahev z roku 2002 se dá koupit pod 6000 Kč s DPH. Pak už následují jen elitní kousky, od výrobců jako jsou KRUG a právě v úvodu zmíněný Armand de Brignac. Takové víno si ale denně může dovolit pít na světě jen horních deset tisíc, smrtelníci jako já si mohou dopřát párkrát do roka, při zvláštních příležitostech. Já se osobně s Dom Pérignon Vintage 2000 spokojím a nadále u něj i zůstanu, na chvíli kdy přijde na řadu Armand de Brignac se ale budu neskutečně těšit.

Pokud nemáte hluboko do kapsy a chcete ochutnat kouzlo šampaňského, lze u nás zakoupit pěkné balíčky vín ke koštu. Za cenu kolem 12 000 Kč můžete mít Taittinger Comtes de Champagne 1998, Ruinart Dom Ruinart 1996, Billecart-Salmon Blanc de Blancs 1998, Bruno Paillard Brut Millésimé 1995. Za pěknou sestavu Blanc de Blancs vín to není vůbec špatná cena.
PS. K dobrému vínu, patří nejen krásná žena (já tu mám hned dvě), ale také dobré jídlo. Já doporučuji kvalitní sýr nebo snad šunčičku? Já právě ukrajuji z Jamón Ibérico Cebo de Extremadura, POZOR jeden kilogram vás vyjde na 1000 Kč, celá šunka pak na 9000 kč s DPH. Ten zážitek za to ale stojí ... je to doslova orgasmus v žaludku a ústech ... jedna z nejlepších šunek na světě, z černých prasátek krmených pouze korkovými žaludy (to platí pro dražší model s cenou kolem 18 000 kč s DPH), ten můj kopytnatec jedl trávu a obilí. Dobrou chuť i vám ..

Novější příspěvky Domovská stránka